Strona główna
Nowości i wydarzenia
O mnie
PRODUKTY
Kwartalnik "Słowianić"
Usługi
Galeria obrazów
Slovianski Sklepik
Ulubione linki
Kontakt do mnie
Slovianskie Slovo
wydawnictwo
Co się dzieje w wydawnictwie.
czerwiec, 2013
sierpień, 2013
wrzesień, 2013
kwiecień, 2014
Nowości i wydarzenia
RSS
Stoisko Slovianskiego Slova na I Zlocie Sympatyków NTV.
08/04/2014 14:31:23

Czy to bajka, czy nie bajka...


Czasami nie wiadomo. Ale właściwie - po co tworzyć sztuczne podziały? Jeżeli rzeczywistość chce być dla nas bajką, wypada się z tego tylko cieszyć!

Pozwólcie więc, że opowiem Wam bajkę.

Ale bynajmniej nie o tym, że kot palił fajkę. Kocie nałogi pozostawmy kotom.

Akcja naszej bajki toczy się we Wrocławiu, podczas Pierwszego Zlotu Sympatyków NTV, 22.03.2014, przy stoisku  Slovianskiego Slova. Jej bohaterami są ludzie podchodzący do stoiska - być może i Ty, drogi Czytelniku, też tam wtedy byłeś, słodki miód tej bajki piłeś...

Oczywiście cieszy nas, że to i owo się sprzedało, bo sprzedaż publikacji jest jedynym gwarantem dalszego istnienia wydawnictwa. Ale sprzedaż sprzedaży nierówna. Można sprzedawać śmieci opakowane w kuszący papierek dobrego marketingu. My jednak mieliśmy do zaoferowania coś, co jest nam bardzo drogie, co kochamy, w co wierzymy i w co wkładamy całe serce. Można też sprzedawać coś wartościowego, mocno się przy tym pocąc i trudząc. My czegoś takiego nie tylko nie doświadczyliśmy, lecz wręcz odwrotnie - zostaliśmy przez Was energetycznie doładowani w tak niezwykły, silny i przemiły sposób, że pokłady tej energii z pewnością długo jeszcze napędzać nas będą do dalszej pracy.

Już stoisko samo w sobie sprawiło, że poczuliśmy się głęboko szczęśliwi. Jeszcze nie tak dawno temu zastanawialiśmy się nad samą ideą wydawnictwa - czy damy radę, czy system nas nie rozszarpie. Teraz, po niespełna roku, leżą przed nami dwa monumentalne, pięknie oprawione w płótno tomy mitologii słowiańskiej, dwie powieści i cztery numery kwartalnika, z czego ostatni jeszcze pachnący świeżą farbą. Jakby tego było mało, dojeżdża do nas Mariusz i rozwija przed nami ogromne mapy prasłowiańskiego imperium, plansze przedstawiające Krąg naszych słowiańskich Bogów i prezentuje reprodukcje obrazów z ich wizerunkami... Codziennie doświadczamy Wielkiej Zmiany, ale tego dnia bajka przeszła samą siebie. Widok stoiska był jej materialnym przejawem - fizycznie dotykalnym, twardym dowodem na to, że to już, że...

wraca, wraca w stare gniazdo
stare prawo, stara mowa
i natchnione Słowian życie! 

Przepowiednia Romana Zmorskiego spełnia się na coraz większą skalę i nie ma już takiej siły, która zdolna byłaby stłamsić odradzający się słowiański żywioł. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy była Wasza obecność i Wasze słowa, które padały podczas rozmów; był nim przepływ energii, który czuło się naprawdę wyraźnie i mocno. Były nim iskry w naszych i w Waszych oczach, uśmiechy, dobre życzenia... Niesamowite wrażenie zrobiły na nas również pary, z których przewinęło się przez stoisko kilka. Mężczyzna i kobieta... wspólnie biorą w dłonie opasłe tomiszcze mitologii słowiańskiej, wymieniają pełne czułości uśmiechy, po czym z wielką radością i zdecydowaniem zabierają księgę do domu. Mitologia słowiańska jako wspólny wybór mężczyzny i kobiety (w tym szczęściu właściwie chłopaka i dziewczyny) zamieszka razem z nimi, będzie im towarzyszyć na dalszej drodze życia... Widok tak wzruszający i tak dziejowo ważny, że wszystkim nam przyszła do głowy ta sama myśl: dla takich chwil warto żyć, warto pracować, czasem się nie wyspać i nie oglądać się li tylko za materialnymi zyskami. Dziękujemy Wszystkim, którzy byli tam wtedy z nami - za Wasze roziskrzone oczy, za Wasze ciepłe słowa, rozmowy i każdą opowieść o tym, kiedy i jak usłyszeliście w sobie wołanie słowiańskiego Ducha. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że praca, którą wykonujemy, służy temu Duchowi i Wam.


EPILOG, a właściwie ISKON (początkokoniec i końcopoczątek):


Pod wieczór, kiedy ruch nieco się przerzedził, wydawca i jego pomocnica usiedli pod ścianą, na której wisiały wielkie mapy Królestwa SIS.

"O, jak by było cudownie, gdyby mapy te trafiły kiedyś do naszych polskich szkół... - rozmawiali - Byłby to dziejowy przełom!"

"Chyba jednak za wcześnie na to jeszcze..." - wtrącił swoje trzy grosze zimno kalkulujący Rozsądek.

Minęła godzina, czas się było powoli pakować. Nagle jakby znikąd pojawia się Człowiek i prosi o dwie mapy. Jedną do pokoju syna, drugą... "dzieciak zabierze do szkoły".
(Więcej zjęć w GALERII, w albumie "Stoisko Slovianskiego Slova, 22.03.2014")

Prace nad stroną Wydawnictwa
05/04/2014 16:19:36

Wypada się usprawiedliwić.

Ostatnio działo się naprawdę wiele. Drukowanie i dodrukowywanie, obsługa sklepiku, cała masa spraw, które należało uzgodnić, załatwić, dopilnować, dopracować...

Stąd małe braki w bieżących informacjach tutaj, na tej stronie.

Z czym się w najbliższym czasie rozprawimy.

Serdecznie zachęcamy więc do zaglądania od czasu do czasu na stronę Wydawnictwa.

Kwartalnik nr 2
22/09/2013 14:19:52
Jest dostępny nr 2 kwartalnika Słowianić.

Pragnę przedstawić kilka refleksji.
Incjatywa jest na zasadzie non-profit, autorzy piszą za przysłowiowy jeden egzemplarz, brak reklam nie przynosi dochodu z tego tytułu,
jednak aby pokryć tylko koszt składu i druku potrzebna jest minimalna sprzedaż.
Rynek księgarski własciwie nie jest zainteresowany tego typu publikacją, pomijając fakt zbójeckich warunków współpracy
.
Pozostaje budowanie rynku zbytu na zasadzie polecania oddolnego przez Was, drodzy czytelnicy.
Jeżeli uważcie, że warto takie słowa czytać, to proszę stawajcie się orędownikami tego pisma, aby mogło ono istnieć dalej!


O skepie
22/09/2013 14:06:54
Bardzo ważne! Proszę o wpisywanie adresu sklepu tak, jak to jest napisane tutaj:
sklep1327616.home.pl

Ruszył Slovianski Sklepik
02/08/2013 00:06:47
Bardzo dziękuję za ciepłe słowa po wydaniu Księgi Ruty i Kwartalnika SŁOWIANIĆ.
Obie pozycje można zamawiać w sklepie internetowym
sklep1327616.home.pl
Mam nadzieję, że skończyły się moje problemy internetowe i wszystko będzie działać poprawnie.
Obecnie przygotowuję reedycję Księgi Tura.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
INFO o sklepie
29/06/2013 23:40:28
PO 12 lipca rusza sklep z pozycjami wydawnictwa i ciągłą ofertą.
Księga Ruty i Kwartalnik Słowianić
25/06/2013 19:56:41
Witam

Wreszcie kończą się prace wydawnicze nad Księgą Ruty.
Zbiegły się one z wydaniem pierwszego numeru Kwartalnika Słowianić.
Obie pozycje będą dostępne w ciągłej sprzedaży po 12 lipca w sklepie internetowym Wydawnictwa,
Obecnie trwają prace nad rozruchem sklepu, sposobami wysyłki itd, oraz krótkim urlopem na początku Lipca. Dla subskrybentów mogę dołączyć kwartalnik do wysyłki z Księgą po ołaceniu 25 zł na konto wydawnictwa.

Bardzo ważne
Proszę o kontakt na adres sirrach@op.pl lub listownie z danymi do wysyłki

Pana Kulińskiego L
Pana Pawła Klamki

7 element(y|ów)